Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Kategorie: Wszystkie | Historia | Zwiedzanie | Złote PiSuary
RSS
czwartek, 11 sierpnia 2005
Dla fanek Colina Firtha

Dzisiaj na stronie Oxfam, brytyjskiej organizacji humanitarnej znalazłem zestaw zdjęć, na których Colin Firth, bożyszcze kobiet i gejów jest zalewany tanią kawą. Dosłownie. Więc na prośbę koleżanek i kolegów umieszczam Marka Darcy w zdjęciu mocno pornograficznym (zdaniem koleżanki).

Rasista troszczący się o polskich cudzoziemców

Kilka dni temu.Prezes Urzędu ds Repatriacji i Cudzoziemców, Jan Węgrzyn wypowiedział się, że Polska powinna przyjmować tylko imigrantów Słowian, bo się lepiej asymilują niż imigranci z np. Azji. Wypowiedź p. Węgrzyna, że Polska powinna tylko akceptować tylko Słowian oprócz tego, że jest rasisotwska to jest także po prostu kuriozalna i śmieszna.

Nie będę tutaj wymieniał wszytskich osób pochodzenia nie-słowiańskiego, którzy zasłużyli się w Polsc, bo tego zrobić nie sposób. Listę otwiera Gall Anonim, a ma ona Św. Jadwigę (pół Węgierkę pochodzenia Francuskiego), Jegiellonów, Wazów, Chopina, gen. Dąbrowskiego (pół Szkota), generała Wybickiego (z pochodznie Duńczyka), przemysłowców w Warszawie i Łodzi, etc. Gdyby zastosować etymologię nazwisk, to sam p. Węgrzyn nie ma wyłącznie słowiańskich przodków (bo nie wiem czy wie, ale Węgrzy Słowianami nie są), a jednak jakoś się zasymilował.

W mojej rodzinie oprócz Polaków byli Czesi, Niemcy, Francuzi, Niemcy z Kurlandii etc. Sądzę, że gdybym jeszcze dokładniej poszperał, to bym i znalazł przodków pochodzenia żydowskiego i szkockiego. Niektóre z moich prababek urodzonych w Polsce jeszcze nie mówiły poprawnie po polsku i do swoich dzieci zwracały się w mowie Goethego. Znam sporo osób pochodzenia Ormiańskiego, którzy są wspaniałymi obywatelami. W Warszawie jest prężna i rozwijająca się kolonia ciężko pracujących Wietnamczyków. W mojej łódzkiej parafii są osoby pochodzenia holenderskiego i szwajcarskiego.

Jednak moi przodkowie nie-słowiańskiego pochodzenia mieli szczęście, którego uchodźcy w Polsce dziś nie mają: osiedlili się w naszym kraju, gdy decyzję o ich statusie nie podejmował p. Węgrzyn. Inaczej nie mógłbym dzisiaj pisać tego listu, gdyż ktoś 100 lat wcześniej wiedziałby, że i tak się przecież nie zasymiluję!

Skandaliczna wypowiedź p. Węgrzyna, jest tylko zwieńczeniem polityki Urzędu ds Repatriacji i Cudzoziemców prowadzonej od lat, a którą miałem wątpliwą przyjemność analizować w dwóch moich artykułach. URiC kierowany któremu on prezesuje, od lat stosuje jedną z najabrdziej restrykcyjnych polityk w sprawie przyznawania azylu, nie tylko w Europie ale i na świecie. Od lektury uzasadnień odmowy przyznania statusu uchodźcy na głowie włos się jeży. Ten sam Urząd kiedyś nakazał opuszczenie Polski obywatelowi Peru, ożenionemu z Polką i mającemu tu dziecko i argumentował, że „nie naruszy to trwałości rodziny.”

Należy sobie postawić pytanie, czy ktoś o wyraźnie rasistowskich poglądach i skandlaicznych brakach w wykształceniu powinien kierować polityką naszego kraju w tak ważnej dla Polski sprawie. Moja niesłowiańska krew mówi mi „Nie”, ale może to dlatego, że się dobrze nie zasymilowała.

wtorek, 02 sierpnia 2005
Głupie żarty

Żart # 1

Podobno Naczelny Mulat Rp startuje w wyborach na Prezydenta RP pod hasłem “Uzcicwy Prezydent”. Czyli niby co, przepraszam, reklamuje innych? A tak poważnie, to tylko w Polsce możliwe jest by na Prezydenta czy posła startował ktoś, kto ma za sobą i przed sobą wyroki skazujące.

 

Żart # 2

Donald Tusk, startuje nie tylko w wyborach prezdyenckich, ale i parlamentarnych. Wszyscy wiemy, że nie ma szans na fotel, ale chyba osoba poważna powinna zachowywać się poważnie. A tymczasem nasz Kaszuba mówi, że od polityki się nie może odkleić i na wszelki wypadek szykuje sobie ciepłe krzesełko w Sejmie. Jak ostatnio dosadnie ujęła to moja koleżanka, jedynym powodem głosowania na Donalda Tuska jest podejście do polityki Samanthy Jones z “Sex & the City”: głosowanie na tego, z którym wolałoby się wylądować w łóżku.

Żart # 3

Adams Senior (Maciej G.) chce pozwać GW o nielegalne cytowanie chorych majaków jego ojca, do których on ma prawa autorskie. No akurat ostatnio GW cytowała materiały UB które Adams Senior przekazywał Tautsiowi antysemicie w ramach niewspółpracowania z SB I UB. Oni się ot tak, dla przyjemności spotykali, SB nawet nie musiała go nakłaniać do współpracy, bo sam Maciej G. zgadzał się przekazywać materiały. Więc chyba Giertych Senior występuje jako spadkobierca zasłużonej utrwalaczki władzy ludowej.

 A swoją drogą to straszny obciach być pozwanym o cytowanie takiego chłamu, jak wypowiedzi rodziny Bruntanych G-ów.

Żart # 4 (najstraszniejszy)

To jest podobno czas wakacji polityków.