Miłość nie wyklucza - żądamy ustawy o związkach partnerskich!
Blog > Komentarze do wpisu
Mieszane wieści z PO
Czytam o układaniu list wyborczych w PO, i ciekawe rzeczy wyczytuję.

Po pierwsze, PO połakomiła się na dawny LiD i uplowała kilku posłów. Chyba ktoś poszedł po rozum do głowy i podopowiedział Donaldowi, że ci z prawicy i tak na niego nie zagłosują, bo zdrajca, dziadek z Wermachtu, pachołek rosyjski i niemiecki i ślub kościelny za późno brał etc. ALE przyznam, że odbieram to z mieszanymi uczuciami, te polowania na posłów LiDu. Jakoś mi trudno wyobrazić sobie, że partia, która upupiła profesora Sadurskiego na rzecz tej miernoty Lipowicz, która mianowała Elżebietę Radziszewską, jakoś teraz pokaże lewicową wrażliwość. Pozatym, uważam, że pewna różnorodnośc dobrze by Polsce zrobiła. Parlament, gdzie będzie tylko PO, PiSuar, SLD i PSL to naprawdę uwiąd wyobraźni Polaków.

Po drugie, jeszcze o PO, cieszy mnie, że Gowin i Radziszewska idą w odstawkę. To częściowo tłumaczy ruch w kierunku LiDu, ale do końca mnie nie przekonuje. Zobaczymy co dalej.

Po trzecie, SLD złożyło projekt ustawy o związkach partnerskich. Napieralskiego nie znosze, a ten projekt pokazuje prawdziwe intencje SLD: teraz i tak go nie uchwalą, ale będą udawąć, że im chodzi o prawa dyskryminowanych. A jak widzę Oleksego i Millera, to mnie mdli, bo wiem, że im chodzi tylko o władzę.

Na razie więc nie mam na kogo głosować. W USA republikanie nie mają kandydata przeciwko Obamie - poważnego kandydata. Bo Sarah Palin czy Donald Trump to taki mały polityczny kabarecik.

Dobrze, że przynajmniej był ślub księcia Williama...

wtorek, 17 maja 2011, kdebem

Polecane wpisy

  • Palikot i apostazja

    Sposob toczenia debaty w Polsce jest latwy do przewidzenia. Mozna dyskutowac o wszytkim pod jednym, wskaze, warunkiem: nie wolno kwestionowac tego, ze Polak = k

  • Publikacje na innych forach

    Postanowiłem wziąć wasze zdania pod rozwagę. Na razie mogę polecić trzy wpisy: - O prezydencie Baraku Obamie i jego ostatnim oświadczeniu w sprawie małżeństw je

  • Co dalej z Liberalnym Kalwinem?

    Jak zapewne zauważyliście od ostatniego wpisu minęło prawie pół roku. Od sierpnia 2011 jestem pastorem i wierzcie mi, jest to praca full time. Odeszło mi pisani

Komentarze
testeq
2011/05/17 06:58:12
Głosujmy zatem na Williama! On jest z PO? :-)
-
Gość: MaciekO59, *.ssp.dialog.net.pl
2011/05/17 07:03:46
"A jak widzę Oleksego i Millera, to mnie mdli, bo wiem, że im chodzi tylko o władzę." A innym to niby o co chodzi?
-
alkud
2011/05/17 07:52:24
@MaciekO59

Don Tuskowi nie chodzi o władzę, ani o nasze pieniądze ("pilnujcie swoich portfeli") no i jest najtańszym z możliwych premierów (tylko 6 mln za jego podniebne wojaże). To nasza jutrzenka prowadząca naród przez wzburzone morze rzeczywistości ;)
-
Gość: Claire, *.adsl.inetia.pl
2011/05/17 12:56:16
Jedna drobna uwaga: o ile się nie mylę, to pani Radziszewska jednak dłużej udaje pełnomocnika ds. przeciwdziałania dyskryminacji niż pani Lipowicz udaje rzecznika praw obywatelskich, a już na pewno pani Lipowicz nie mianowała pani Radziszewskiej na jej stanowisko (zrobił to Tusk, bo musiał gdzieś upchnąć tę idiotkę bierną, mierną ale wierną - na ministra zdrowia się nadawała jeszcze mniej), bo nie ma takich uprawnień. Mam za to głęboką nadzieję, że za parę lat nikt nie będzie pamiętał ani o jednej, ani o drugiej z tych pań, bo żadna z nich na przejście do historii nie zasługuje.
-
Gość: Claire, *.adsl.inetia.pl
2011/05/17 13:03:41
A tak w ogóle, to na pierwszych zajęciach z politologii (na III roku studiów, gdzieś tak około 1985 roku) dowiedziałam się od pana dra Zbigniewa Cesarza (obecnie mojego starszego kolegi z uczelni), że polityka z definicji polega na dążeniu do zdobycia i utrzymania władzy, więc nikt nie idzie do niej w innym celu. A kasa to w tym przypadku uboczny wynik posiadania władzy. Jeśli już, to na ogół w polityce lepiej wypadają ci, którzy już idąc do niej kasę mieli, bo na ogół po to idą do polityki, żeby robić coś ciekawszego od zarabiania kasy. Palikot to wyjątek potwierdzający regułę (o ile w obozie postkomunistycznym w ogóle istnieją jakiekolwiek reguły gry).
-
Gość: Claire, *.adsl.inetia.pl
2011/05/17 13:11:15
Aha,Kaziku, oczywiście zwracam honor, jak dokładniej popatrzyłam na to zdanie; wycofuję się z poprzedniego stwierdzenia, bo oczywiście z kontekstu zdania (parokrotnie złożonego) wynika, że to PO mianowało Radziszewską, a nie miss Lipowicz. Kolejna wiadomość jest nieco gorsza: Gowin jednak będzie kandydował, i to do sejmu, a nie senatu (z trzeciego miejsca w Krakowie, więc jest nikła szansa, że nie wejdzie).
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/17 21:25:45
Profesor Sandurski jest takim samym kmiotem jak autor tego bloga. PO na jesieni zostanie zmieciona przez wkurwiony naród.
-
Gość: Claire, *.adsl.inetia.pl
2011/05/17 22:23:13
Zamieni stryjek siekierkę na kijek...
-
kdebem
2011/05/17 23:17:13
Jak rozumiem nazywanie ludzi "kmiotami" swiadczy o nienagannym arystokratycznym pochodzeniu?

A co jesli narod nie bedzie wystarczajaco wkurzony?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/20 11:34:12
Jerzy Baczyński vel Sroka wtedy wejdzie do akcji jak zawsze. Daj już Kaziku na luz w USA tam może i odgarniają śnieg w czasie gdy potrzeba ale My w Polsce mamy już dość kontaktu operacyjnego "Bogusława"